Aktualności

8 sekund dla życia...

Wcześniej wspominaliśmy że wiele z leków dostępnych w aptekach bez recepty może zagrażać życiu lub zdrowiu gdy nie jest używany zgonie z instrukcjami zawartymi w ulotce. Do jakiego stopnia ludzie bagatelizowali te informacje? A no do tego że ustawodawca w trosce o naród wydał rozporządzenie które mówi że w reklamach środków farmakologicznych musi koniecznie zawierać się informacja „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. ” .

Mało tego rozporządzenie było w miarę upływu czasu rozwijane aż do obecnej formy w której reklamujący zobowiązany jest do tego aby powyższa regułka ostrzegająca trwała nie mniej niż 8 sekund tak aby każdy obywatel przyjął treść do wiadomości. Troska władz jest następstwem wielu zatruć i powikłań które miały miejsce we wcześniejszych latach. Z drugiej strony takie nakazy ustawy obrazują prawdziwe oblicze świata farmaceutyki.

I tu pojawia się wiele wątpliwości co do bezpieczeństwa stosowania medycyny klasycznej. Czy zatem w wielu przypadkach zastosowanie tradycyjnych metod będzie lepsze? Powiedzmy że dopadła nas zgaga. Mamy do wyboru jeden z wielu środków w postaci tabletek do ssania lub wypicie mocnego naparu z mięty. Kiedy otworzymy opakowanie od tabletek znajdziemy oczywiście ulotkę a w niej rubrykę „Możliwe działania niepożądane”.

I tu litania co może nam się stać; zaburzenia żołądka i jelit, zaburzenia psychiczne, zaburzenia mięśniowo szkieletowe, zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia metabolizmu i odżywiania itd... Czyli musisz być świadomy tego że lek który zażyjesz nie koniecznie musi Ci pomóc a wręcz może spowodować dodatkowe niepożądane następstwa. Wyleczy czy zaszkodzi oto jest pytanie. Trochę przypomina to rosyjską ruletkę.

Pozostawiając konwencjonalne sposoby rzućmy okiem na tradycyjne sposoby naszych „babć”. Otwieramy opakowanie herbatki miętowej w której nie znajdujemy żadnej ulotki która mogłaby nas straszyć tym co może nam się stać gdy ją wypijemy. Herbata miętowa musi uchodzić za bezpieczną przecież jest dostępna w prawie każdym sklepie osiedlowym bez żadnej recepty. Skoro opakowanie nie zawiera żadnych ostrzeżeń to należy wierzyć że po jej wypiciu nie dostaniemy np. zaburzeń psychicznych. Wierze że jeżeli coś takiego miało by nastąpić to nasze władze zadbały by o nasze bezpieczeństwo i ostrzegły nas przed tą ewentualnością.

A więc na szali mamy dwa sposoby jeden który może wywołać niepożądane skutki uboczne drugi który jest stosowany od pradawnych lat w stu procentach naturalny. Który wybierzecie? Ta decyzja należy do was gdyż to wasza wola decyduje o przyszłości waszego życia. Radzimy wybierać mądrze i unikać wszystkiego co może zaszkodzić Twojemu organizmowi.

?