Aktualności

Czym nas karmią?

To że producentom żywności zdarza się karmić nas czymś co nie powinno znaleźć się w ogóle w naszym menu wiemy od dawna. Tylko co dokładnie co potrafią wrzucić koncerny na nasz talerz? Czy wiesz że być może zjadasz na co dzień owady lub celulozę? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu który bez ogródek nakreśli nam sprawę doprawiania naszej żywności dziwnymi składnikami. Trzeba pamiętać że rzeczy zaprezentowane w tym filmie to tylko wierzchołek góry lodowej tzw. TOP 10 . Na naszym talerzu niekiedy znajdziecie dużo więcej dziwnych substancji nie wspominając w ogóle o metalach ciężkich.

 

Producenci aby sprzedać swój towar uciekają się do coraz to bardziej dziwacznych sztuczek. To że w piwie znajdziemy wydzielinę z rybich pęcherzy czy to że w restauracjach na świecie jest stosowany składnik potrzebny do produkcji betonu to zupełna normalka. Tylko my konsumenci jesteśmy w stanie zapobiec tym patologiom, dokonując świadomego wyboru. Czytajmy etykiety i wybierajmy tylko naturalne produkty gdy nieuczciwi producenci odczują spadek zysków na pewno zmienią postępowanie.

 

Sprawa leży tylko w naszych rękach. Podejmując decyzję o zakupie produktu kiepskiej jakości przyczyniamy się do rozwoju tej patologii. Owszem składniki wymienione w tym filmie i wiele innych nie są zakazane ale czy nie chciał byś dostawać dokładnie tego za co płacisz? Kupując sos pomidorowy niech będzie to sos pomidorowy a nie zbitka chemikaliów z koncentratu rzędu 10%. Kiedyś taki proceder był nieakceptowany. Wszystko było naturalne i naturalnie wytwarzane. Jak myślicie czy ma to jakiś związek ze zwiększoną zachorowalnością na różnego typu nowotwory w ostatnich latach?

Zapraszamy do oglądania.

 

?

?