Aktualności

Czynniki ryzyka cz. 2

Wymieniliśmy ostatnio czynniki ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia na które nie mamy wpływu. W dzisiejszym artykule przyszedł czas na przedstawienie wam tych których należy się wystrzegać w życiu codziennym lub ograniczyć ich występowanie do minimum.

 

Na pewno patrząc na paczkę papierosów zwróciliście uwagę na wielki napis w stylu „Palenie tytoniu powoduje raka lub choroby serca”. Niestety te słowa to nie żart. Palenie stanowi jedną z bardziej znanych przyczyn jeżeli chodzi o zawały i chorobę miażdżycową. U osobnika palącego ryzyko może wzrosnąć nawet czterokrotnie. A więc darujmy sobie kolejną paczkę.

 

Kolejnym z czynników to wysokie ciśnienie krwi. Jest prowodyrem dużej ilości zawałów serca. A więc ciśnieniowcy unikajcie stresu. Wiem, łatwo powiedzieć trudniej wykonać, szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy jest nam coraz trudniej ze wszystkim. Ale musicie bo to droga do samounicestwienia.

 

Kolejną z niewłaściwych dróg jakie wybieramy to zaniedbanie własnego ciała do stopnia w którym to można nas określić jako otyłych. Przez nadwagę wzrasta u nas właśnie poziom ciśnienia krwi oraz złego cholesterolu LDL. Co przyczynia się w efekcie do naszej niedoli. A więc weźmy się za siebie bo zrzucenie nawet kilku kilogramów ciałka wpłynie na obniżenie poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi.

 

Razem z ćwiczeniami na pewno nie idzie w parze alkohol. Główny środek na rozluźnienie niestety bardzo niekorzystnie wpływa na nasz organizm, już nie wspomnę o zatrzymaniu procesów anabolicznych, ścinanie białek oraz o podwyższaniu naszego ciśnienia. Niemniej jednak badania wykazały że wino stosowane w małych ilościach pomaga w regulacji poziomu cholesterolu.

 

 

Pamiętajmy jeżeli jesteśmy cukrzykami musimy szczególnie dbać o poziom cukru we krwi. Te osoby są w szczególnie zagrożonej grupie jeżeli chodzi o wszelkie choroby układu krążenia. Więc nie lekceważmy sobie badań i odpowiedniego regulowania poziomu cukru.

 

Posiadając wiedzę na temat czynników ryzyka, możemy lepiej zadbać o własne zdrowie. Pamiętajmy że zdrowie i życie ma się tylko jedno, a więc zróbmy wszystko aby cieszyć się nimi jak najdłużej.

 

 

 

 

?