Aktualności

Jak obniżyć cholesterol?

??Zastanawialiście się kiedyś jakie istnieją źródła cholesterolu? Przeważnie trafia on do naszego organizmu jedną z dwóch dróg. Pierwsza z nich to produkty spożywcze, które zjadamy w ciągu dnia jest nazwany cholesterolem egzogennym. Druga droga to nic z zewnątrz. Nasze ciało będąc w potrzebie zaczyna samo wytwarzać cholesterol przez co nazwany został endogennym.

Nie ma co zapamiętywać tych nazw dlatego że pomiędzy jednym a drugim nie ma praktycznie żadnej różnicy. Należy jednak uświadomić sobie że nie da się całkowicie pozbyć cholesterolu z naszego organizmu, należy jedynie utrzymywać jego równowagę.

Jedną z metod naturalnego obniżenia poziomu cholesterolu jest jego zmniejszenie w pokarmie który przyjmujemy. To najbezpieczniejsza metoda redukcji dlatego że w przypadku jakiegokolwiek niedoboru nasze ciało będzie zdolne samo uzupełnić braki.

Trzeba jednak zaznaczyć że obniżanie poziomu cholesterolu metoda naturalną jest zawsze wskazane to niekiedy bywa niewystarczające. Zawsze należy pamiętać o regularnych ćwiczeniach i o właściwej diecie. W przypadku kiedy jednak metody naturalne nie są wstanie poradzić z nadmiarem jesteśmy zmuszeni do terapii środkami farmakologicznymi pod nadzorem lekarza.

?