Aktualności

Jesienne infekcje

Wraz ze zmianą pogody przeżywamy epidemie zachorowań na wszelkiego rodzaju infekcje. Ból gardła, kaszel, katar i gorączka. Media informują że przychodnie są pełne pacjentów a to przecież dopiero początek sezonu. Prawdziwe żniwa zbierają w tym momencie firmy farmaceutyczne. Jak pewnie zauważyliście w telewizji i w radiu coraz częściej pojawiają się reklamy farmaceutyków które mają poprawić nasze samopoczucie.

Bywa tak że chcąc dojść jak najszybciej do siebie faszerujemy się nadmierną ilością leku. To jeden z większych błędów gdyż chcąc wyleczyć się z infekcji możemy spowodować dodatkowe komplikacje. Duża ilość leków negatywnie wpływa na nasz układ trawienny lecz podrażnienia żołądka to chyba najmniejszy problem w przypadku przedobrzenia. Do poważniejszych można zaliczyć uszkodzenia wątroby .

Ten organ odpowiada za oczyszczanie naszego organizmu i przyjmuje na siebie wszystko to co negatywne dlatego tak ważna jest troska o niego. Pamiętajmy aby stosować leki zgodnie z przeznaczeniem i używać tylko zalecanych dawek. Odradzamy miksowanie różnych substancji czynnych. Wiele osób myśląc że to im pomoże łączy ze sobą nawet kilka preparatów.

Jakie negatywne skutki to może przynieść? W sumie zależy to od konkretnego przypadku ale historia pokazała że niektórzy znaleźli się na pogotowiu. Nasz organizm to maszyna która może wiele znieść ale to nie znaczy że możemy go świadomie zatruwać. Wszystko róbmy z głową i pamiętajmy że prawidłowo funkcjonując organizm jest w stanie sobie poradzić z dużo ilością infekcji.

Problem polega na tym że większość ludzi zakłóca naturalny rytm swego ciała. Czynników jest wiele i są one doskonale znane. Stres, brak odpoczynku, używki i niewłaściwa dieta powodują że organizmowi ciężej walczy się z chorobą. A więc stąd apel, dbajmy o siebie z całych sił. Wszelakie infekcje mogą prowadzić do różnych powikłań.

Od mniej poważnych do takich które mogą doprowadzić nawet do śmierci. My sami jesteśmy sumą wszystkiego co na nas oddziałuje. To jak będziemy żyli i jak często będziemy chorowali wpłynie na długość naszej egzystencji. Świat działa na zasadzie skutku i przyczyny a więc w przypadku naszego zdrowia nie może być mowy o półśrodkach.

 

?