Aktualności

Narkotyk w żywności?

Wystarczy wziąć do ręki zupkę z paczki i przeczytać co ma w składzie aby dowiedzieć się że producentom żywności nie zależy na naszym zdrowiu. Czy przypominasz sobie aby twoja mama gotując dodawała np. do pomidorówki glutaminian? Skoro do wytworzenia danej potrawy w domowych warunkach nie potrzebujemy tej substancji to po co jest dodawana? Odpowiedź jest prosta aby polepszyć smak żywności o zaniżonej jakości kosztem naszego zdrowia.

Nie wiem czy wiesz ale glutaminian to substancja czynna która może uzależniać i oddziałuje na nasze ciało. Narkotyk w sumie robi to samo lecz po glutaminianie nie zaznamy zwidów czy czegoś innego lecz mogą występować takie objawy jak bóle żołądka, reakcje stresowe, pocenie się, nadciśnienie, kołatanie serca oraz migreny. Glutaminian ma wpływ na nasz mózg i odczuwanie głodu. Spożywając go rośnie nasze łaknienie ku zadowoleniu producentów śmieciowej żywności.

Nasze ciało szybko się przyzwyczaja i z czasem może wystąpić uzależnienie. Kiedy ktoś mocno otyły nie może wygrać z własną silną wolą aby nie ruszyć kolejnego hamburgera to być może jest on ofiarą uzależnienia psychicznego od produktów zawierających glutaminian. Jaki destrukcyjny wpływ na nasze ciało ma jedzenie takich świństw? Wyjątkowo duży gdyż pomijając samo uzależnienie nasze narządy wewnętrzne niezły wycisk.

Ze względu na ich obciążenie z czasem mogą pojawiać się choroby. I tak sami taniochom wpędzamy się do grobu. Zalecamy unikanie tego polepszacza dla waszego zdrowia. Ogólnie tania przetworzona żywność to niezbyt dobry pomysł. Chcecie uwierzyć czy nie ale odpowiada ona za wiele chorób które nas trapią. Polecamy stosowanie naturalnych składników i może to czasochłonne próbujcie samodzielnie przyrządzać posiłki.

Wszelaka gotowizna rzadko kiedy jest zdrowa. Nawet gotowe sałatki które mogą uchodzić za produkt naturalny i zdrowy niekiedy wyposażone są w polepszacze i całe tony tłuszczy. Patrze na skład nabywanych produktów. Jeżeli znajduje się w nim coś podejrzanego zostawcie go na półce. Wybierajcie mądrze a zapewne w przyszłości zwróci się to wam z nadwyżką.

?