Aktualności

Onkologia

Onkologia jest niczym innym jak dziedziną medycyny poświęconą walce z nowotworami. Jej zakres działania obejmuje nie tylko samo rozpoznawanie choroby lecz również badanie samego zjawiska jej powstawania oraz leczenie. To że świat medycyny wie o raku mniej niż by chciał wiedzieć owocuje bardzo dynamicznym rozwojem tej dziedziny.


Uczeni z całego świata badają zjawisko powstawania raka w naszym organizmie. Skupiają się często na leczeniu skutków nie biorąc pod uwagę potencjalnych przyczyn. Teorii jak w przypadku każdej niewiadomej jest całe mnóstwo. Od tych najbardziej absurdalnych po te które mogą mieć naukowe podstawy.


Historia pokazała nam wiele chorób z którymi początkowo nie można było sobie poradzić. Postęp wymagał najpierw wielu ofiar śmiertelnych w ludziach zanim świat medycyny doszedł do wniosku iż przyczyna opłakanych skutków może być niewłaściwa dieta. Można przytoczyć tu problem z witaminą b12 której to odkrycie poprzedzały setki lat choroby związanej z jej niedoborem a nazywano ją anemia złośliwą.


Szkorbut i jego śmiertelne żniwo? Długo świat cywilizowany szukał na te przypadłość lekarstwa aż okazał się za sprawą amerykańskich Indian że wynika on z niedoboru witaminy C. A co jeżeli rak był by efektem niedoboru substancji którą świat nazwał Letril? Amigdalina została opisana przez wielu badaczy na całym świecie. Używano nawet sformułowania witamina B17.


Miejscem naturalnego występowania amigdaliny są pestki różnych owoców. Jako substancja występująca naturalne w naszym potencjalnym pokarmie miała wg niektórych źródeł wspomagać naszą odporność na choroby nowotworowe. Tylko czy dziś spożywamy na co dzień wnętrza pestek moreli lub innych owoców?


Jest to dość niesmaczne ze względu na goryczkę oraz niewygodne, dlatego powstał koncentrat witaminy b17 dostępny w tabletkach oraz kapsułkach. Jest on wygodną formą przyjmowania Letril.

?