Aktualności

Podróbki są wszędzie!

Jak wiemy kraje dalekiego wschodu słyną z podrabiania produktów. Niegdyś mogliśmy dostać tylko podróbki ubrań znanych firm. Teraz podrabiane jest dosłownie wszystko. Zegarki, telefony, komputery, tablety, a nawet suplementy czy leki. Podrabiane są droższe markowe leki. Typ leku nie stanowi żadnego problemu dla fałszerzy. Kopiowane są leki dostępne bez recepty jak i te z przepisu lekarza. Można spotkać nawet podróbki sterydów anabolicznych jak i hormonu wzrostu.

Całość produkowana jest w krajach dalekiego wschodu i z stamtąd wędruje na cały świat. Czy istnieje możliwość że podróbki trafią do aptek? Podobno nie ma rzeczy niemożliwych ale trzeba mieć na uwadze że system kontroli tej gałęzi jest dość rygorystyczny więc myślę że możemy spać spokojnie. Więc czego się obawiać? Tak zwanych „dzikich ogłoszeń” pojawiających się na aukcjach internetowych lub prasie.

Osoby nie reprezentujące żadnej firmy często ogłaszają sprzedaż pewnej partii leku lub suplementu. Takie działanie powinno odstraszać nas od zakupu gdyż to co kupimy może w ogóle nie zadziałać jak powinno a na dodatek może zaszkodzić. Często zdarza się że wszelakie podróbki są skażone różnymi metalami ciężkimi. Wynika to z braku sterylnych warunków w miejscu produkcji podrabianego środka.

Bywały już odnotowywane przypadki że Chińskie leki dostępne w sieci powodowały zatrucia. Po ich przebadaniu światło ujrzały różne fakty. Dawki metali ciężkich takich jak arsen, ołów czy rtęć znacznie przekraczały dozwolone normy. Czyli nabywający chcąc zaoszczędzić trochę grosza narażał się na poważne skutki zażywania takich środków.

Spożywanie metali ciężkich przyczynia się do powstawania chorób nowotworowych. Raka mogą również się nabawić ci którzy spożywają suplementy pochodzące z krajów gdzie kopiowanie produktów nie jest karane. Takie produkty jak amigdalina czy inne suplementy mające na celu poprawę jakości życia są masowo podrabiane. Chęć zysku ponad wszystko.

Uważaj zatem co kupujesz i nie dawaj się zwieść niskiej cenie. Jeżeli produkt jest wysokiej jakości to jego przygotowanie wymaga odpowiednich środków za wykorzystanie których trzeba zapłacić gdyż żaden producent nie będzie sprzedawał swojego towaru poniżej kosztów produkcji. A więc wybierając najtańszą opcje na rynku miej świadomość że może być coś nie tak i Twój organizm może ucierpieć.

Sprawa podróbek które rozchodzą się po świecie zaczyna martwić rządy gdyż jest tego coraz więcej i ciężko o dokładniejszą kontrole rynku. Pamiętajcie aby nabywać produkty ze sprawdzonych źródeł unikając drobnych ogłoszeń. Wasz wybór wpłynie na wasze zdrowie i samopoczucie.

?