Aktualności

Rak żołądka

Nowotwór ten jest jedną z chorób która dotyka częściej mężczyzn niż kobiety. Statystyki są bezlitosne i wskazują na znaczący wzrost zachorowań na przełomie lat. Dzisiejsze czasy sprawiają że rak żołądka ma doskonałe warunki do rozwoju. Problem tkwi w tym że przeważnie kiedy zostaje wykryty jest już za późno na cokolwiek. Na tym właśnie polega jego niszczycielska siła. Lesznie nie jest łatwe i w wielu przypadkach po wykryciu może nie mieć większego sensu ze względu na stopień posunięcia choroby.

 

Im szybciej wykryjemy tę chorobę tym lepiej a więc nie zapominajmy o badaniach profilaktycznych i o bacznej obserwacji naszego organizmu. Większość populacji praktycznie dzień w dzień podcina gałąź na której siedzi. Przetworzona żywność, wędzonki, przetwory marynowane na to wszystko alkohol i możemy powiedzieć że mamy wielką szansę na zachorowanie. Nie jest tak? Ilu z nas skupia się na odpowiedniej diecie? Czy posiłki spożywane na co dzień są bogate w białko, zdrowe tłuszcze i są wolne od wszelakich środków konserwujących?

 

Przeciętny człowiek przeważnie posiada niedobory witamin A, B17, C i E . Budżet jaki posiada nie pozwala mu na dietę bogatą w produkty najwyższej jakości które są wolne od wszelakich ulepszaczy. Dla niektórych jedynym sensownym wyjściem jest suplementacja. W razie niedoboru zalecamy uzupełnianie zapotrzebowania na dana witaminę. Produkty takie jak amigdalina są dostępne w postaci kapsułek lub tabletek. Opakowanie starcza przeważnie na długo dlatego taka forma uzupełniania niedoborów jest bardzo wygodna.

 

Szczególną grupę ryzyka stanowią osoby z zespołem GRED. Obserwuje się na całym świecie znaczny wzrost zachorowalności. Choroba refluksowa przełyku polegająca na niewłaściwym cofaniu się treści żołądkowej do przełyku jest zjawiskiem dość powszechnym. Badania donoszą iż w krajach o wysokim stopniu rozwinięcia ok 20% populacji doświadcza tego zjawiska raz na tydzień a około 10% odczuwa je codziennie. Zdarzyło ci się kiedyś coś podobnego?

?