Aktualności

Troska czy interes? cz.1

Państwo w którym żyją ludzie to nic innego jak trwały związek danej grupy ludzi którzy zamieszkują dane terytorium. Ludzie ci podlegają władzy zwierzchniczej która ma na celu ochronę ich zdrowia, mienia i godności. Ma stawać się opoką w cięższych chwilach, służyć pomocą i stać na straży każdego obywatela.

Więc to zrozumiałe że w każdym państwie funkcjonują odpowiednie organy mające na celu utrzymywanie porządku i bezpieczeństwa w każdej sferze naszego życia. Ale czy tak jest zawsze czy możemy czuć się bezpieczni? Czy aby czasem nie jesteśmy manipulowani i wykorzystywani. Może organy które powinny zapewniać nam godny byt stały się maszynką do robienia pieniędzy w imię układów które nie wychodzą na światło dzienne?

Wystarczy czasem spojrzeć na sprawę od góry aby dostrzec szereg paradoksów naszej rzeczywistości. Pomijając nasz kraj rzućmy oko na gigantów takich jak Stany Zjednoczone. Może usłyszałeś kiedyś że Letril jest nielegalne w USA? Jeżeli nie wiedziałeś już wiesz, jest zupełnie tak samo nielegalne jak jajko Kinder niespodzianka. Tak w Stanach zjednoczonych nie kupisz legalnie przysmaku miliardów dzieci. Dlaczego? Bo według władz tego kraju jest ona śmiertelnie niebezpieczna i zagraża życiu. I choć „niosące śmierć jajko” jest zakazane to zupełnie bez problemu kupisz broń palną.

To nic że w tym kraju z powodu strzelanin giną rocznie setki tysięcy ludzi. Co róż się słyszy o psychopatach odmieńców którzy wlatują uzbrojeni do kin i szkół i organizują zbiorowe masakry. Ale to nic... Przecież seria z AK-47 jest niczym w porównaniu do jajka niespodzianki... Absurd? A może interes? USA jest największym producentem broni na tym globie. Więc skoro produkują najwięcej to po co mają sobie podcinać gałąź na której siedzą?

A amigdalina? Dlaczego jest tam nielegalna? Skoro występuje ona naturalne w pestkach owoców dostępnych na targu? Jedyna odpowiedź która się nasuwa to że przez jej obecność na rynku cierpiały tamtejsze koncerny farmaceutyczne które jak powszechnie wiadomo wpychają nam co popadnie byle by tylko było i się sprzedawało... O skutkach ubocznych dowiemy się za parę lat kiedy dany lek zostanie wycofany i zastąpiony nowym, cudowniejszym.

Miewasz czasem katar zapewne łykałeś kiedyś tabletki aby otamować zatkany nos które zostały polecone Ci poprzez reklamę telewizyjną? Zdarzyło Ci się to kiedyś? Zdajesz sobie sprawę że spożyłeś najprawdopodobniej jedną z pochodnych amfetaminy. Dla tych którzy nie wiedzą amfetamina jest uznana w Polsce jako narkotyk i stanowi substancje zakazaną. Lecz jej pochodne podawane w odpowiednich dawkach świetnie udrożniają nos.