Aktualności

Właściwy wybór

Nasze ciało można porównać do jeziora do którego od czasu do czasu wlewane są jakieś zanieczyszczenia. Tak jak jezioro nasze ciało codzienne przyjmuje szereg zanieczyszczeń z powietrza oraz z pożywienia i tak jak one samo może się oczyszczać. Problem w tym że kiedy zanieczyszczeń jest zbyt dużo cały ekosystem obumiera. Nasze ciało jest w stanie wiele znieść walczy każdego dnia z całą gamą trucizn jakie mu dostarczamy oraz stara się nie dopuścić do własnej destrukcji.

Walka trwa cały czas i nie jest łatwa dlatego że dostarczamy trucizny z każdej strony. Zmodyfikowane pożywienie, dym papierosów, leki, alkohol to wszystko nasze gwoździe do trumny które wbijamy każdego dnia. Pytanie w imię czego, bo na pewno nie ze względu na zdrowy rozsądek czy chęć cieszenia się życiem z bliskimi. Kręcimy na siebie bicz świadomie i duża część z nas w pełni ponosi odpowiedzialność za następstwa swoich poczynań.

Dzieje się tak dlatego że większość z nas myśli chwilą. Rzadko kto jest świadomy tego że przyszłość to suma wszystkiego co robiliśmy do tej pory. Małe rzeczy składają się na większą całość która z czasem wynagrodzi nas lub ukarze. Życie jest darem i swego rodzaju sprawdzianem dla nas samych a jego jakość i poziom jest efektem naszych działań.

Trzeba się zgodzić że na wiele rzeczy nie mamy wpływu i musimy się z nimi pogodzić ale ciągłe narzekanie i nicnierobienie jest najgorsze. Gdy nie podejmujemy walki o lepsze jutro tracimy z miejsca możliwość zwycięstwa. A to właśnie o to chodzi o zwycięstwo umysłu nad słabościami ciała które niestety jest prymitywną maszyną i lubi dawać się we znaki.

Pomóżmy samym sobie i zmodyfikujmy dotychczasowe przyzwyczajenia a wyjdzie nam to na dobre. Jeżeli czegoś mocno pragniemy i dążmy do czegoś z całych sił to przychodzi prędzej czy później. Musimy wierzyć że nasza wewnętrzna przemiana przyczyni się do naszego szczęścia.