Aktualności

Wytrwaj w postanowieniach

Nowy rok sprzyja postanowieniom zawsze mówimy sobie że od tego momentu nie będę robił tego czy tamtego lub zrealizuje to i owo. Postanowienie to pierwszy krok do jakichkolwiek zmian w naszym życiu jednak przeważnie kończy się to tylko na chęciach. Większość postanowień tyczy się naszego zdrowia. Często się słyszy od nowego roku rzucam palenie czy muszę schudnąć parę kilo. Jesteśmy świadomi zagrożeń dla naszego zdrowia dlatego postanawiamy coś zmienić.

I co dalej? Jak to w życiu łatwiej coś powiedzieć ciężej wykonać dlatego że droga do samodoskonalenia jest wyboista. Pierwsze dni idzie łatwo nawet jesteśmy dumni z pierwszych kroków a później wracają jak bumerang nawyki z przeszłości. Wszystko opiera się o motywację i chęć dążenia do celu. Wytrwałość to klucz do sukcesu. Należy pamiętać że są i będą chwile zawahania lecz wizja nas w zdrowym ciele powinna zawsze pomagać w przezwyciężeniu trudności.

Skończenie ze wszelkimi nałogami na rzecz zdrowego trybu życia może być ratunkiem dla was samych. Wpłynie korzystnie na jakość waszego życia. Poprawi się nie tylko stan waszego zdrowia ale relacje z otoczeniem. Nie warto czekać aż samo się coś zrobi, pamiętajmy że jesteśmy kowalami własnego losu i od nas zależy nasz sukces. Gdy mocno czegoś chcemy i za wszelką cenę dążymy do tego nasze pragnienia stają się rzeczywistością.

Wystarczy spojrzeć na statystycznych mieszkańców naszego kraju w średnim wieku którzy to regularnie spożywają alkohol zagryzając to tania przetworzoną żywnością. Praktycznie każdy z nich na coś choruje. Począwszy od chorób układu krążenia po problemy z układałem trawiennym wliczając w to liczne przypadki zachorowań na nowotwory. Za obecny stan rzeczy odpowiadamy my sami.

Tak że zastanów się dwa razy kiedy dopadnie Cię zwątpienie w słuszność swoich działań. Pamiętaj zero używek, dużo ruchu jakiegokolwiek i zdrowa dieta. To pomoże Ci w zredukowaniu ryzyka zachowywania na różne choroby a co za tym idzie przedłuży Twój pobyt na tym świecie. Gdy inni będą latać po szpitalach i bać się o swoją przyszłość Ty z radością będziesz witał nowy dzień. Więc od teraz do działa!

?