Aktualności

Za dużo cukru

Z badań statystycznych wynika że chyba nie jesteśmy do końca świadomi zagrożeń spowodowanych nadmiarem cukru w naszej diecie. Mało tego większość w ogóle nie jest świadomych ile tej białej śmierci spożywa. Generalnie cukier jest dodawany wszędzie. Wystarczy otworzyć lodówkę i spojrzeć na skład pierwszego lepszego opakowania. Jeżeli zsumujemy cukier zawarty w produktach które spożywamy w ciągu dnia okaże się że możemy łykać kilka solidnych łyżek zupełnie nieświadomie.

Rozwój chorób nowotworowych, układu krążenia czy samej cukrzycy to następstwa spożywania nadmiaru słodyczy. Najśmieszniejsze jest to że za dosładzanie naszych organizmów odpowiadają firmy farmaceutyczne które zrazem często potępiają nadmierne spożycie tego produktu. Tabletki na gardło do ssania, różne preparaty do picia na grypę, syropy na kaszel itd. To wszystko po większości zawiera cukier. Chyba najwięcej białej śmierci zawierają leki dla dzieci ze względu na to żeby chętniej łykały dany preparat.

Czasem nadgorliwe matki zabraniają picia swoim pociechą słodkich napoi gazowanych z obawy o ich zdrowie zaś później faszerują je cukrową bombą w postaci farmaceutyków i to w ogóle nieświadomie. A więc jeżeli chcecie naprawdę zadbać o zdrowie swoje i swoich pociech wybierajcie produkty dla cukrzyków. Choć w naszym kraju jeszcze nie tak popularne to myślę że w aptece uda wam się kupić ten sam produkt w wersji bez cukrowej.

Problem polega jednak na tym że rzadko da się znaleźć w nich coś mniej szkodliwego niż sam cukier. Szczerze to nie widziałem jeszcze u nas w aptekach tabletek na gardło które w składzie zawierały by wyciąg ze Stevii który został okrzyknięty najzdrowszym słodzikiem. Przeważnie znajdziemy w składzie aspartam czy inne syntetyki. Tu możemy się tylko zastanawiać co wyrządzi większą szkodę cukier czy syntetyczny słodzik.

Na co dzień polecamy używanie Stevii oraz naturalnych słodyczy w postaci np. miodu. To co znajduje się w cukierniczce najlepiej spuścić do WC. Warto zwracać uwagę na skład kupowanych produktów spożywczych i wybierać te które są jak najbardziej naturalne. Dieta niskocukrowa pozwoli Ci na uniknięcie wielu śmiertelnych chorób i wpłynie na jakość Twojego życia.

?