Aktualności

Zbawienny tlen

Trzeba zdać sobie sprawę iż główną przyczyną powstawiania chorób nowotworowych jest niedotlenienie organizmu. Przyczyną jest fermentacja cukrowa gdyż zdrowe natlenione ciało jest zdolne do pozyskiwania energii ze spalania tlenowego. Główną przyczyną zakwaszonego organizmu bywa dieta uboga w składniki zwane enzymami oddechowymi. Enzymy te to zazwyczaj substancje białkowe choć możemy również spotkać je w postaci niebiałkowej np. pochodnych witamin z grupy B oraz PP.

Dieta która zapewni dobre odkwaszanie organizmu powinna być bogata przede wszystkim z zielone warzywa tj. sałata, brokuły, fasolka szparagowa, szpinak, pomidory. Można też spożywać rzeczy bardziej słodkie np. rodzynki. Zapotrzebowanie na te składniki rośnie wraz z masą naszego ciała oraz trybem życia jakie prowadzimy. Bywa że dla utrzymania prawidłowego natlenienia będziemy zmuszeni spożywać pół kilograma takich warzyw dziennie. Głównie mam tu na myśli osoby o dużej masie i bardzo aktywne fizycznie.

Kwas pangamowy czyli witamina B15 wpływa na zwiększenie natlenienia naszego organizmu przez co komórki rakowe mają utrudnioną drogę do rozwoju. Polecamy ten preparat wszystkim osobom w celach profilaktycznych oraz jako wsparcie dla terapii witaminą B17. Głównym czynnikiem który wyznacza stopień niedotlenienia naszego organizmu jest pH które powinno otrzymywać się w widełkach 7,5 – 7,4. Współczynnik pH naszego organizmu wskazuje zakwaszenie dlatego że kiedy jest ono bardzo niskie nasze ciało nie jest w stanie trzymać tlenu.

Do czynników które są w stanie wpłynąć na stopień natlenienia można zaliczyć nawet stan psychiczny. Traumatyczne przeżycia , ciągły stres to wszystko wpływa negatywnie na funkcjonowanie naszego ciała. Dlatego ludzie którzy unikają stresu mają szanse dłużej żyć i nie koniecznie musi mieć to związek z chorobami układu krążenia. Dzisiejsze czasy są bezlitosne dla naszego spokoju wewnętrznego dlatego zostaje nam profilaktyka.

Na brak tlenu w naszym organizmie mogą mieć wpływ również pasożyty, różnego rodzaju zatrucia oraz przebyte choroby. Osoby posiadające niską hemoglobinę oraz czerwone krwinki w złym stanie również muszą być na baczności. Warto zbadać pH naszego organizmu i gdy okaże się że nie jest tak jak powinno być niezwłocznie rozpocząć kurację tlenową.

 

?